Czy istnieje dobre forum dla pszczelarzy?

Postautor: ScubieSnack06 » 30 cze 2016, o 04:08

Koledzy pszczelarze! Szukam forum na którym mógłbym się wymieniać doświadczeniem z innymi przedstawicielami branży. My mali przedsiębiorcy musimy się trzymać razem, żeby się nie dać wielkim koncernom. Na pewno w internecie znajdzie się jakieś miejsce gdzie można kulturalnie porozmawiać o najwspanialszych owadach świata no i oczywiście o pysznym miodzie.
Awatar użytkownika
ScubieSnack06

Postautor: Arcymistrz1993 » 30 cze 2016, o 04:20

Ja w ogóle nie uznaję takich rzeczy. Mam swoje tajniki i nie uważam za sensowne żeby się nimi dzielić z kimkolwiek. Jak ta młodzież dzisiaj inaczej podchodzi do zawodu pszczelarza. To są przecież tradycje rodzinne i sposoby praktykowane przez całe pokolenia. Ale teraz jest jakaś dziwna moda żeby wszystko ogłaszać publicznie w ogóle bez poszanowania dla tradycji.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: AlexanderNie-wielki » 30 cze 2016, o 05:47

I przez takie podejście drobni przedsiębiorcy pozostają drobni Niestety, ale teraz klienci wolą kupować miód, który pochodzi ze sztucznych źródeł i nie ma nic wspólnego ze swoją tradycyjną formą. My znamy zalety miodu prosto z pasieki, ale klienci nie. Jeżeli zamiast się wspierać, każdy będzie dbał o swoje, to do końca życia każdy pszczelarz będzie sprzedawał tylko na skalę swojego najbliższego sąsiedztwa…
Awatar użytkownika
AlexanderNie-wielki

Postautor: Arcymistrz1993 » 30 cze 2016, o 08:15

Przynajmniej uczciwie i z honorem.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: AlexanderNie-wielki » 30 cze 2016, o 08:47

Nich pan się nie przejmuje, warto szukać społeczności pszczelarskiej w internecie i dzielić się sprawdzonymi sposobami. Razem jesteśmy silniejsi! Osobiście mogę polecić forum z portalu Pszczeli Azyl. Tematy dobrze pogrupowane i łatwo znaleźć szukany temat. Mam nadzieję, że coś z tego ci się przyda.
Awatar użytkownika
AlexanderNie-wielki

Postautor: ScubieSnack06 » 30 cze 2016, o 10:56

Dzięki, właśnie czegoś w tym rodzaju szukałem. No i spokojnie, nie chcę wykradać nikomu rodzinnych przepisów, tylko porozmawiać z kimś, kto ma tą samą pasję
Awatar użytkownika
ScubieSnack06

Wróć do Pasje i zainteresowania