Projekt domu

Projekt domu

Postautor: dębowy69 » 8 mar 2016, o 12:39

Jestem na etapie rozmów z moim projektantem, który stara się stworzyć projekt długo oczekiwanego przeze mnie domu. Nie ukrywam, że ma to być budynek do końca życia, zatem ma być w pełni funkcjonalny. Jestem świadomy tego, że poniosę w związku z tym duże koszty, ale chce mieć to wszystko już z głowy. Jakie rozwiązania rekomendujecie do zastosowania.
Awatar użytkownika
dębowy69

Projekt domu

Postautor: AlexanderNie-wielki » 8 mar 2016, o 13:07

Jest wiele możliwości, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę ekologię. Tutaj masz panele słoneczne, czy alternatywne sposoby ogrzewania.
Awatar użytkownika
AlexanderNie-wielki

Projekt domu

Postautor: zagadkowaUlka » 8 mar 2016, o 13:55

Ja polecam zastosowanie nowoczesnej wentylacji w domu. W powiązaniu z ogrzewaniem daje to wymierne korzyści, jeśli chodzi o jakość powietrza i obniżenie kosztów ogrzewania. Takie urządzania to rekuperatory powietrzne, których działanie jest bardzo proste.
Awatar użytkownika
zagadkowaUlka

Projekt domu

Postautor: pilotsmiglowca » 8 mar 2016, o 14:27

Rekuperatory są powiązane bezpośrednio z systemem wentylacji mechanicznej. Pozwalają na samoczynne podgrzanie zimnego powietrza przez usuwane ciepłe powietrza. Sam cykl wymiany jest bardzo prosty, ale urządzenie musiało zostać odpowiednio zaprojektowane, żeby skutecznie działało. Dzięki firmie Apowent tak się właśnie stało.
pilotsmiglowca

Projekt domu

Postautor: amanda » 8 mar 2016, o 15:28

I to jest właśnie system, który znacząco wpływa na komfort mieszkania. Wystarczy dosłownie niewielkie urządzenie, aby zminimalizować koszty i zadbać o środowisko naturalne. Szkoda, że nie ze wszystkim można tak zrobić w naszej rzeczywistości.
amanda

Wróć do Co w domu&ogrodzie?