Dekoracja balkonu

Dekoracja balkonu

Postautor: dariakepa » 15 maja 2016, o 23:54

Dzień dobry, ponieważ jesteśmy przed decyzją zastosowania odpowiedniego rodzaju balustrady na naszych dwóch balkonach, piszę z prośbą o jakieś ciekawe pomysły. Zupełnie nie wiem w jaki sposób teraz się je wykonuje. Czy ładniejsze są te drewniane czy może metalowe, a może jeszcze jakieś inne? Proszę o jakieś dobre pomysły, bo mnie na etapie takim brakuje ich. Dopiero, co mąż położył gres na balkonach. Licze na was!
dariakepa

Dekoracja balkonu

Postautor: dębowy69 » 16 maja 2016, o 01:49

Hej. Wszystko zalezy od tego jaka to stylizacja. Nie do wszystkich płytek gresowych pasują na przykład drewniane balustrady. Fajnie wygląda to na budynkach, które mają już dekoracje drewniane na przykład w postaci drewna naściennego. Mnie osobiście bardzo przypadają do gustu metalowe balustrady.
Awatar użytkownika
dębowy69

Dekoracja balkonu

Postautor: rzychoniowa » 16 maja 2016, o 04:32

Dzień dobry. Ja jestem podobnego zdania. Bardzo podobają mi się metalowe balustrady najlepiej takie o nietypowych kształtach. Ciekawą alternatywą są również chromowane balustrady, z wypełnieniem. Odsyłam do firmy, która miała fajny pomysł na aranż chromsystem.pl/ mnie urzekły ich ogrodzenia z ramkami chromowanymi. Nie musisz wzorować się na mnie, ale według mnie to jedna z najlepszych opcji, a tym bardziej że jest to teraz modne.
rzychoniowa

Dekoracja balkonu

Postautor: ScubieSnack06 » 16 maja 2016, o 05:53

Siemka. Rzeczywiście szklane barierki (chromsystem.pl/chromsystem---balustrady-chromoniklowe,-ze-szk%C5%82em.html) są modne, wyglądają na drogie. Ale ja osobiście wybrałbym chyba mimo wszystko drewno. To też ładnie wygląda jak się o to zechce dbać. Pozdro
Awatar użytkownika
ScubieSnack06

Dekoracja balkonu

Postautor: kromka20 » 16 maja 2016, o 08:45

Witajcie. Spróbuję przedstawić mój pomysł na aranż takiego balkonu czy tarasu. Ja szklane bariery zainstalowałam, u siebie na tarasie na piętrze i na patio. Jest to świetny pomysł. Żeby nie było obrzeża są chromowane, więc szkło jest wstawione w metalowe ramki. Jest tylko jedna wada. Trzeba to czyścić jak okna. Mimo że fajnie wygląda, trzeba o to dbać nieco częściej niż malowanie lakierobejcą drewnianej barierki. Wydaje mi się, że najrozsądniejszym i najbardziej oszczędnym pod względem czasu i pieniędzy będą przęsła do barierki ze stali nierdzewnej. Wówczas raz na jakiś czas się je przemaluje i spokój. Drewno może nie do końca być chronione, bo czasami próchnieje.
kromka20

Wróć do Co w domu&ogrodzie?