Czy folia na oknie ograniczy szybkość nagrzewania się wnętrza domu?

Czy folia na oknie ograniczy szybkość nagrzewania się wnętrza domu?

Postautor: wulgar » 22 sie 2016, o 06:26

Szukam skutecznego sposobu na osłonięcie wnętrza mieszkania przed słońcem. Nie chcę stosować rolet, bo nie mam zamiaru siedziec w ciemnicy. Kiedys słyszałem coś o specjalnych foliach, ktore przykleja się do okien i w ten sposób redukuje się ilość ciepła dochodzącego do wnętrza mieszkania wraz z promieniami słonecznymi. Ktos z was moze wie coś więcej na ten temat?
wulgar

Czy folia na oknie ograniczy szybkość nagrzewania się wnętrz

Postautor: Arcymistrz1993 » 22 sie 2016, o 07:34

Potwierdzam, są takie folie. Oklejanie szyb tego typu foliami zmniejsza ilość światła docierającego do zabezpieczonego w ten sposób wnętrza, także wolniej się ono nagrzewa. Z drugiej strony, w zimie takie wnetrze wolniej się wychładza, dzięki czemu zyskujemy nie tylko na klimatyzacji, ale i na kosztach ogrzewania.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Czy folia na oknie ograniczy szybkość nagrzewania się wnętrz

Postautor: zagadkowaUlka » 22 sie 2016, o 09:21

owoczesne folie termoizolacyjne coraz częściej stosuje się w dużych biurowcach, gdzie liczba przeszklen jest naprawdę bardzo duża i zastosowanie takiego rozwiązania rzeczywiście w wyraźny sposób wpływa na ograniczenie rachunków za ogrzewanie. Jak takie coś sprawdzi sie w przypadku mieszkania lub domu prywatnego nie potrafię powiedzieć.
Awatar użytkownika
zagadkowaUlka

Wróć do Co w domu&ogrodzie?