Kierunek technik dentystyczny w Warszawie

Postautor: kromka20 » 25 sty 2017, o 23:42

Przeglądam ostatnimi czasy serwisy z ofertami pracy z nastawieniem na centrum Warszawy i rzuciło mi się w oczy, że bardzo często kliniki wstawiają ogłoszenia, że szukają techników dentystycznych. Jako małe dziecko nie tylko nie bałam się ani trochę dentystów, ale wręcz marzyłam, żeby zostać jednym z nich, ale później porzuciłam myśli o stomatologii, nie stać mnie było na takie długie i trudne studia, które ciężko godzić z zarabianiem pieniędzy. To może właśnie taki zawód? Ile trwa nauka i gdzie można ją podjąć w stolicy? Orientujecie się?
kromka20

Postautor: CzesławZagoński » 26 sty 2017, o 00:51

Z tego co wiem, to żeby zdobyć tytuł technik dentystyczny w Warszawie zazwyczaj potrzeba 2 i pół do 4 lat, z resztą tak samo jest chyba w każdym innym mieście, takie normy. To nie jest jednak łatwy zawód i w rok tego nie ma szans opanować
Awatar użytkownika
CzesławZagoński

Postautor: ScubieSnack06 » 26 sty 2017, o 01:22

Ja się uczyłem trzy lata i zdecydowanie się opłacało. Masz zdecydowaną rację, dzisiaj to jest zdecydowanie zawód w cenie, bo coraz więcej osób nie tylko chce leczyć zęby ale też je upiększać. Stąd chyba właśnie takie duże zapotrzebowanie na rynku, ktoś musi stomatologów czy ortodontów wspierać i wykonywać dla nich protezy, aparaty itp.
Awatar użytkownika
ScubieSnack06

Postautor: Arcymistrz1993 » 26 sty 2017, o 02:42

Podpytaj najlepiej na akademii medycznej, nie gwarantuje, ale pewnie mają takie studia.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: rzychoniowa » 26 sty 2017, o 04:41

Koleżankę jak widać interesuje technikum, a nie uczelnia, czytajcie uważnie te pytania ludzie, bo wprowadzacie zamieszanie…
rzychoniowa

Postautor: dariakepa » 26 sty 2017, o 07:17

Wejdź sobie na stronę mojej szkoły, gdzie jestem po 1,5 semestru na profilu technik dentystyczny w Warszawie właśnie, podsyłam ci link: http://www.sp.szkolymydlowskiej.pl/strefa-kandydata-sp/szkoly-policealne/technik-dentystyczny.html. Cały cykl trwa 2,5 roku, czyli bardzo krótko, ale treści jest cała masa + oczywiście mnóstwo praktyki. To prywatna szkoła, ale spokojnie, czesne nie jest wcale wysokie.
dariakepa

Postautor: kromka20 » 26 sty 2017, o 08:31

Hmmmm Ta Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości wygląda rzeczywiście ciekawie, napiszę do nich maila. Bardzo dziękuję za podpowiedź :* Z opisu na stronie wynika, że to jest rzeczywiście tak, jak sobie wyobrażałam. Nie muszę przez lata studiować, a dzięki mnie ludzie się promiennie uśmiechają :D
kromka20

Wróć do Rozwój osobisty