Gdzie szukać nowych prowadnic liniowych do obrabiarki CNC?

Postautor: amator » 10 mar 2017, o 01:15

Kupiłem okazyjnie uzywaną maszyne CNC, ale zanim wprowadze ją na zakład, chciałem ją nieco zmodernizować. Zamierzam powymieniać łozyska, uzupełnić brakujące sroby i różne takie duperele. Przy okazji chciałem też wymienić prowadnice liniową. Gdzie takie coś dostanę? Nie zamierzam szukac oryginalnych części bo to masyzna z Chin. Chodzi tylko o coś co będzie do niej pasowało.
amator

Postautor: mathias » 10 mar 2017, o 02:04

W technice liniowe specjalizuje się ta firma http://www.abcnc.pl/. Na stronie mają informacje o głównych grupach produktowych z oferty i wśród nich są właśnie prowadnice liniowe. Ja osobiście wcześniej nic od nich nie kupowałem, ale trafiłem na stronę jak szukałem nowego łożyska do frezarki. Wybór części mają naprawdę bardzo duży, zwłaszcza jeśli chodzi o różnego rodzaju prowadnice, szyby i wózki. Łożysk też trochę mają, do tego różne śruby, tuleje, oprawy czy sprzęgła. Może znajdziesz u nich to co Cię interesuje.
mathias

Postautor: amator » 10 mar 2017, o 03:19

Dzieki. Faktycznie mają duzo tych prowadnic. Teraz musze tylko pogonic chłopaków żeby pomiezyli wymiary oryginalnej prowadnicy i może znajdzie się cos na zastępstwo. Może od razu kupć nowy wózek? Co o tym myslicie?
amator

Postautor: kopernikus » 10 mar 2017, o 04:54

Jak możemy doradzać co masz kupic, jak nie widzimy w jakim stanie jest maszyny i co trzeba w niej naprawić. Wymiana łożysk to raczej standard, bo zwykle stare są mocno wytrzepane, szczególnie że to chińska maszyna. Szczerze powiem, ja bałbym się coś takiego kupować.
kopernikus

Postautor: CzesławZagoński » 10 mar 2017, o 07:43

A jaki konkretnie rodzaj prowadnicy Cię interesuje? Jak modernizujesz maszynę to ja radziłbym od razu zainwestować w prowadnicę z szyną profilowną. Mniej jest roboty przy montażu i ogólnie lepsza jakość posuwu.
Awatar użytkownika
CzesławZagoński

Postautor: amator » 10 mar 2017, o 10:30

Nie kupilbym tej maszyny, gdybym jej wczesniej nie widział w pracy. Maszyna jest sprawna i już teraz móglbym jej używac, ale chciałem ja najpierw nieco odmłodzic, żeby puźniej nie było problemów, jak ją już zaprzęgne do roboty. Co do prowadnicy z szyną profilowana to właśnie o czymś takim myślałem.
amator

Wróć do Urządzenia i elektronarzędzia