Sprzęty, bez których nie obejdzie się dobry warsztat

Postautor: ScubieSnack06 » 18 lip 2016, o 06:51

To tak jak w tytule tematu, chodzi o sprzęty, które pozwolą nam całkowicie zając się pracą w warsztacie samochodowym bez obsuwy. Jakie sprzęty według was są niezastąpione w takim przypadku. Coś tam wiem na ten temat, ale generalnie lubię wiedzieć więcej i chętnie poczytam co oferujecie. Bez czego nie wyobrażacie sobie pracy w waszym warsztacie samochodowym?
Awatar użytkownika
ScubieSnack06

Postautor: wulgar » 18 lip 2016, o 07:39

Dzień dobry. W zasadzie wszystko według mnie jest potrzebne, bo każda rzecz ma swoje miejsce. Spośród wielu wziąłbym na cel na przykład urządzenie do smarowania pneumatycznego. To taki niecodzienny sprzęt, ale dość przydatny. Myślę, że z czasem prowadzenia warsztatu każdy będzie wiedział co jest niezastąpione w takim przypadku. W sumie każdy przypadek to zapotrzebowanie na określone sprzęty standardowe, czyli klucze, nasadki, ale także i kombinowanie z własnymi narzędziami czyli przedłużki itp.
wulgar

Postautor: Arcymistrz1993 » 18 lip 2016, o 08:27

Jak dla mnie to nie wyobrażam sobie na przykład warsztatu bez sprzętu do opon. Mnie się podoba coś takiego sklep.tiptopol.pl/chemia-warsztatowa-i-akcesoria/farba-do-opon.html. Oczywiście niezbędne zdają się być także sprzęty diagnostyczne, bo bez nich nie jesteś w stanie powiedzieć co dolega, ale generalnie dobrze jest nastawić się na różne płaszczyzny, zarówno mechaniczne jak i lakiernię albo typową myjnię samochodową.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: kopernikus » 18 lip 2016, o 10:59

Hejka. Według mnie niezastąpionym urządzeniem wymaganym chyba w każdym warsztacie jest odpowiednia zlewarka do oleju. Przeszukałem sklep, który kolega przede mną wynalazł i w sumie znalazłem fajny sprzęt do dystrybucji sklep.tiptopol.pl/wyposazenie-warsztatow/urzadzenia-do-dystrybucji-olejow-i-smarow/urzadzenia-do-zuzytego-oleju.html, ja bym coś takiego z chęcią kupił. Wydaje mi się, że wymiana oleju to częsta dolegliwości wielu aut, dlatego odpowiedni osprzęt w tym kierunku będzie pomocną dłonią.
kopernikus

Postautor: AlexanderNie-wielki » 18 lip 2016, o 12:00

A ja zawsze myślałem, że warsztat to tylko kanał, klucze i ewentualnie pneumatyczne urządzenia do odkręcania kół :D dobrze wiedzieć, że gdzieś taki sprzęt można zakupić.
Awatar użytkownika
AlexanderNie-wielki

Wróć do Autostrada do motoryzacji