Chcę wziąć rozwód, co powinnam wiedzieć?

Postautor: dariakepa » 4 maja 2017, o 00:14

Witajcie. Z moim obecnym partnerem nie układa nam się za bardzo i postanowiłam że najwyższy czas wziąć rozwód. Nie mamy dzieci więc nie będzie problemu z wyznaczeniem opiekuna ale mamy majątek w skład którego wchodzi dom, dwa samochody i kilka innych rzeczy. Co powinnam wiedzieć przed takim rozwodem?
dariakepa

Postautor: amanda » 4 maja 2017, o 00:47

W sumie jedyne co przychodzi mi na myśl to fakt, że trzeba udowodnić przed sadem, że rozpad związku jest trwały. Jeżeli masz jakiej informacje o innej partnerce męża to tez warto to zaznaczyć bo wtedy większą część majątku zostanie dla ciebie.
amanda

Postautor: CzesławZagoński » 4 maja 2017, o 01:25

Możesz zerknąć na http://www.wojtalik.com.pl/sprawy-cywilne-i-rodzinne/rozwody.html. Kancelaria zajmuje się sprawami rozwodowymi oraz również późniejszą walką o alimenty. Polecam też poszukać gdzieś po forach prawnych jakie dokumenty są wymagane.
Awatar użytkownika
CzesławZagoński

Postautor: ScubieSnack06 » 4 maja 2017, o 04:17

Kolega wyżej ma rację, najlepiej dowiedzieć się czegoś konkretnego od osoby z branży. Tak od siebie dodam ze jeżeli jest coś co według ciebie miało duży wpływ na rozpad związku to warto o tym wspomnieć. No chyba, że rozwód jest z twojej winy to już co innego.
Awatar użytkownika
ScubieSnack06

Postautor: dariakepa » 4 maja 2017, o 05:02

Rozwód jest z naszej winy, jesteśmy dorosłymi ludźmi i nikt nikogo nie oskarża. Chcemy rozstać się jak ludzie, podzielić co nasze i tyle. Żadne z nas nie ma takiego charakteru więc zależy nam na rozwiązaniu tego w dobrym tonie ;)
dariakepa

Postautor: Arcymistrz1993 » 4 maja 2017, o 05:29

Ja również konsultowałem się z tą kancelarią przy negocjacjach. Znalazłem sporo informacji na ich stronie http://www.wojtalik.com.pl/negocjacje-i-mediacje.html. Tak jak już wspomnieliście, prawo to temat na którym trzeba się znać więc dobrze było by przyjść do sądu przygotowanym.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: dariakepa » 4 maja 2017, o 06:38

Jeszcze poczytam trochę w internecie bo jest tam naprawdę chyba wszystko. Oczywiście bez kontaktu się nie obejdzie, w internecie jest tak samo dużo prawdy jak i nieprawdy więc nie będę ryzykować ;)
dariakepa

Wróć do Życie nie jest wolne od problemów