Czy prywatne ośrodki leczenia uzależnień są skuteczne?

Postautor: simbatyczna31 » 2 mar 2016, o 06:57

Spotkałam w ostatnim czasie bardzo dużo reklam ośrodków, które zajmują się leczeniem uzależnień. Wygląda na to, że poziom wyposażenia takich ośrodków jest równy tym, jakie spotyka się w hotelach. Nie wiem jak wygląda sam proces leczenia, dlatego chciałem zapytać czy to po prostu skarbonka bez dna, czy to raczej skuteczne leczenie.
Awatar użytkownika
simbatyczna31

Postautor: Arcymistrz1993 » 2 mar 2016, o 08:27

W każdym przypadku leczenie choroby alkoholowej jest wspomagane przez otoczenie, w którym chorzy przebywają. Zwykle im jest ono lepsze, tym lepsze są efekty samego procesu leczenia. Dlatego tak wyglądają te ośrodki prywatne. Możesz sobie też dodać, że wyniki leczenia w takich placówkach są dużo lepsze od tych w państwowych ośrodkach.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: dariakepa » 2 mar 2016, o 10:51

Moim zdaniem na pewno mniej skuteczne jest przymusowe leczenie alkoholowe, chociaż w niektórych przypadkach to jest wręcz konieczne.
dariakepa

Postautor: wulgar » 2 mar 2016, o 12:58

Myślę, że w prywatnych ośrodkach dla alkoholików efekty pracy są wyższe. Nie mam oczywiście doświadczenia w tej kwestii, bo jak na razie takiej pomocy nie potrzebuję, ale racjonalnie rzecz biorąc, czułbym się w takim miejscu zdecydowanie lepiej, tym bardziej, że opisy mówią o indywidualnym traktowaniu.
wulgar

Postautor: rzychoniowa » 2 mar 2016, o 14:37

Jeśli ktoś takiej pomocy potrzebuje to polecam terapiaalkohol.pl, w którym znajdziecie pomoc na najwyższym poziomie. Na pewno nie jest to skarbonka bez dna. Jest to miejsce, w którym oferują fachową pomoc.
rzychoniowa

Wróć do O zdrowie warto zadbać