Czy zdecydować się na kupno mieszkania czy domu?

Postautor: Arcymistrz1993 » 12 maja 2016, o 07:23

Cześć wszystkim. Niedawno skończyłem studia, zamierzam się ożenić więc chyba juz czas na zastanowienie się nad swoją przyszłością. Szczególnie nurtuje mnie sprawa zamieszkania w bloku czy w domu jednorodzinnym, co jest bardziej opłacalne i przyszłościowe? Mam zamiar wziąc kredyt więc nie chciałbym przez ponad 30 lat spłacać nieruchomości która okaże się nietrafiona albo zupełnie nie sprawi ze poczuje sie jak w domu. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Arcymistrz1993

Postautor: simbatyczna31 » 12 maja 2016, o 07:54

Bardzo dobrze że ktoś w końcu poruszył ten temat bo sama ostatnio zastanawiam się nad podobną kwestią. Obecnie wynajmuje mieszkanie w bloku w nowym budownictwie, powstał w 2008 roku. Mieszkam tu od 3 lat i zauważam jak bardzo wszystko się tu pozmieniało. Mieszkańcy coraz mniej dbają o klatkę i podwórze. Do tego robi się coraz głośniej, coraz więcej imprez i nie czuję się już tak bezpiecznie jak na początku. Głebokoprzemyslalam ten temat i jak tylko będę miała możliwość to wezmę kredyt na budowę lub kupno domu.
Awatar użytkownika
simbatyczna31

Postautor: kopernikus » 12 maja 2016, o 08:22

Podpisuję się pod wszystkim o czym pisze koleżanka. Z domem jest o tyle korzystniej że najwazniejszy jest stan zamknięty, a potem mozna nawet stopniowo remontowac sobie kolejne pokoje bez pospiechu. Dzieki temu koszta wygodnie sierozkladaja i nie ma takiego natłoku spraw jak przy mieszkaniu.
kopernikus

Postautor: mathias » 12 maja 2016, o 10:36

Hej! Słuchajcie, własnie zamierzam kupić albo zacząć budowę domu. Sprawę przemyślałem bardzo dokłądnie i doszedłem do takich wniosków jak wy. Może ktoś z was już zamieszkał w domu, albo przynajmniej kupił i mógłby powiedzieć jak wygląda taka sytuacja podczas zakupu domu jednorodzinnego od dewelopera? Będę bardzo wdzięczny za wypowiedzi, krótkie relacje. Pozdrawiam serdecznie.
mathias

Postautor: zagadkowaUlka » 12 maja 2016, o 11:56

Cześć, wraz z mężem dostaliśmy hipoteke i kupilismy domek od tej firmy: budownictwomoniuszko.com/. Proces przebiega dokładnie tak samo jak z mieszkaniem bo miałam na bieżąco porównanie z sytuacją u siostry. Jeśli chodzi o samego dewelopera to nie mogłam lepiej trafić. Nie mam zarzutów do domu, bo jest porządny i solidny, a mój znajomy który pracuje w budowlance chwalił materiały. Bardzo pomocna dla nas była dobra współpraca między wykonawca a bankiem dzieki czemu szybko udało się załatwić wszystkie formalności.
Awatar użytkownika
zagadkowaUlka

Wróć do Finansowe i biznesowe rozterki