Strona 1 z 1

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 13 mar 2016, o 18:53
autor: tori
Witajcie. Mam nietypowy problem. Mianowicie moja przyjaciółka od jakiegoś czasu zmieniła się. Kilka miesięcy temu zmarła jej mama. Chciałam być blisko, żeby nie czuła się sama. Obiecałam sobie, że będę ją wspierać, bo ona by mnie też w takiej sytuacji wspierała. Na początku niby wszystko było ok, ale z czasem zaczęła się odsuwać. Nie odbiera tak często telefonów, usunęła konto na fb, nawet zrezygnowała z naszego urlopu, który planowałyśmy już od zeszłego roku. Z jednej strony rozumiem, może to nie najlepszy pomysł, żebyśmy razem się bawiły kiedy jej mama odeszła, ale wydaje mi się, że taki wyjazd mógłby jej pomóc się odprężyć, może odrobinę zapomnieć. Nie wiem już jak jej pomóc?

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 13 mar 2016, o 19:37
autor: dariakepa
Nie da się zapomnieć o śmierci bliskiej osoby, tym bardziej matki..

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 13 mar 2016, o 19:53
autor: rzychoniowa
Witaj, jeśli chcesz naprawdę pomóc koleżance może zabierz ją do sprawdzonego psychologa, ale takiego naprawdę dobrego z doświadczeniem i dobrymi opiniami. Wydaje mi się, że taka pomoc będzie nieoceniona, tym bardziej, jeśli Twoja przyjaciółka coraz bardziej zamyka się na świat. Nie ma nic gorszego od samotności, bo to takie błędne koło, co jeszcze bardziej ją napędza i pcha do tego, aby zamknęła drzwi przed wszystkimi. Znajdź dobry gabinet i spróbuj ją przekonać do terapii.

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 13 mar 2016, o 22:06
autor: dębowy69
Hej, jak dla mnie to już jest stan depresyjny, skoro tak bardzo się chowa. Wydaje mi się, że przyda się terapia stanów depresyjnych, może się mylę, ale jeśli człowiek nie potrafi się ogarnąć w miarę szybko, to zawsze będzie miał problemy. Ludzie umierają, to jedyna pewna rzecz na świecie, miłość miłością, ale przywiązywać się na stałę nie ma co. Trzeba się z tym pogodzić i żyć z tymi co jeszcze pozostali.

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 14 mar 2016, o 00:22
autor: ScubieSnack06
Mądrze powiedziane. Tutaj macie namiar na specjalistę lubikowska.szczecin.pl - babka z doświadczeniem, wie jak podejść do problemów natury psychicznej człowieka.

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 14 mar 2016, o 01:11
autor: Kałamarnica1982
Witam. Jak dla mnie nie ma co się wtrącać, dziewczyna sama powinna się zmierzyć ze swoim problemem, a na siłę to możesz ją tylko zniechęcić. Daj jej może więcej czasu, staraj się spędzać z nią więcej czasu, ale nie bądź tym samym nazbyt nachalna. Wszystko powinno wrócić do normy.

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 14 mar 2016, o 02:07
autor: CzesławZagoński
Psycholog będzie lepszy

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 14 mar 2016, o 05:07
autor: solarsky
Nie psycholog a psychoterapeuta ;D

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 14 mar 2016, o 08:06
autor: kromka20
Witam, najważniejsze, by ta dziewczyna sama zechciała sobie pomóc.

Jak rozpoznać, że to depresja?

Post: 14 mar 2016, o 09:07
autor: amanda
Otóż to, ona sama musi chcieć inaczej jej nie zmusisz, wiem to po sobie.